«

»

Zář 08

Print this Příspěvek

Podýjí

PODYJÍ
Pokud přemýšlíte, kam na alespoň trošku aktivní výlet s dětmi, doporučuji oblast Vranova nad Dyjí. Je zde nádherná krajina, která ukrývá nejednu zajímavou památku, či trasu na výlet. Ubytování zde najdete určitě podle svých představ, a pak se už můžete vydat do okolí. My jsme bydleli v penzionu Relax, který se nachází pod zámkem u řeky a je velice příjemný. U penziónu je velká zahrada, kterou uvítají zejména rodiče s malými dětmi. V areálu je pískoviště, kuželky, ping-pongový stůl, ohniště. K dispozici jsou hračky na písek, sportovní náčiní atd. Ubytováni můžete být v kamenné budově nebo ve vedlejším objektu, jehož pokoje mají vstup přímo do zahrady. Ve všech pokojích je malá kuchyňka s rychlovarnou konvicí a nádobím, samozřejmostí je WC a sprchový kout, vše zářící čistotou. A teď k výletům, kterých je nespočet možností pro všechny věkové kategorie. Zaměřím se na typy s malými dětmi (0-6let) s výchozím stanovištěm u penzionu Relax.

podyji

VRANOVSKÝ ZÁMEK
Pokud jste v této oblasti poprvé, určitě doporučuji navštívit zámek, který je opravdu nádherný, a myslím, že prohlídku zvládnou i 4letí prckové. K zámku se můžete dostat příjemnou FELICIINOU CESTOU, která je vhodná i pro kočárky a malé dětičky. Trasa je dlouhá asi 3km a vede po červeno-bílé značce začínající za mostem u Relaxu. Trasa vede po široké cestě lesem zpočátku do kopečka, pak po rovince a k FELICIINĚ STUDÁNCE z kopce. Od studánky si mírně zastoupáte až k zámeckému nádvoří a můžete se vydat za zámeckými krásami. (2003)

LEDOVÉ SLUJE a OBELISK
Trasa vede po červené značce podél vody po zpevněné cestě, takže je opět vhodná i pro kočárkáře. Asi po 3km dorazíte k odpočívací a svačinové budce, kde se cesta stáčí do lesa a prudce stoupá asi 2,5km po lesní nezpevněné cestě, takže s kočárky začíná být potíž. Chce to silné muže a velká terénní kočárková kola, ale i tak si máknete. V této části budou asi veselejší rodiče s krosničkami na dítko, ale ne o moc. Ale dá se to zvládnout i s dítkama, jen musí být dobrá motivace. U Vranovské brány nastoupíte na žlutou a již po rovině dorazíte do cíle výpravy.(2004)

Permanent link to this article: http://www.tvorimeproradost.cz/podyji-2/